۰۹۱۲۴۸۸۴۸۷۷
آخرین بروز رسانی : ۱۳ اسفند ۱۳۹۸

توف TUV

۱۱ شهریور ۱۳۹۴

توف TUV مخفف اتحادیه بازرسی و پایش فنی (به آلمانی: Technischer Überwachungs-Verein ) می باشد  توف TÜV ، در آلمان مستقر شده است و بر روی سلامتی کالاهای صنعتی ارائه شده از سوی شرکت‌های مختلف نظارت می نماید.

شرکت توف TUV به عنوان یک مشاور مستقل برمسئولیت نظارت بر سلامت کار کرد ، کالاها یا محصولاتی مانند محصولات کشاورزی حیاتی، دودزایی وسایل نقلیه و استانداردهای ساخت موتورهای خودروهای سنگین و سبک و تاسیسات انرژی را بر عهده دارد .
حدود ۱۳۰ سال پیش بمنظورنظارت و بازرسی بر عملکرد دیگ های بخار توف TUV در آلمان ایجاد شده است . موفقیت توف TUV در جلوگیری از حوادث دیگ های بخار منجر به اعتماد بیشتر گردید در سال ۱۸۷۰ ، ۴۳ توف TÜV وجود داشت .

توف ها  ، TUV بر پایه بکارگیری دانش و تخصص موجود در صنایع و ایجاد ساختارهای معین به منظور بازرسی و پایش به صورت شخص ثالث و بی طرف، بوجود آمده است.

سازمان هایی که با عنوان توف TUV در فدرال های مختلف آلمان به وجود آمده اند، با پیشوند یا پسوند مرتبط با منطقه جغرافیایی خود در آلمان نام گذاری شده و به صورت شخصیت های مستقل حقوقی در مناطق مختلف آلمان ثبت شده اند
هنوز بخش عمده ای از کسب و کار توف  TUVها در بازرسی و صدور گواهینامه دیگ بخار و فشار تجهیزات مبتنی بر در آن در سراسر جهان می باشد . در حال حاضر توف ها با هم ادغام شدند و فقط ۵ توف TÜV باقی مانده  است نظیر :  TÜV SÜD، توف  Thüringen، توف اتریش و …

بسیاری از سازمان‌های دارنده توف TÜV می‌توانند به عنوان سازمان دهندگان و همچنین گسترش دهندگان مقوله انرژی و مفاهیم وابسته به آن عمل کنند و راه حلهایی برای مشکلات زیست محیطی ارائه دهند . همچنین خود این شرکت ها وظیفه دارند از قوانینی که بر مبنای مدرک  TÜV به آنها اهدا می‌شود، تبعیت کنند و در راستای سلامت انسان و محیط گام بردارند .

بزرگترین گروه توف ، توف TÜV SÜD می‌باشد مقر اصلی TÜV SÜD در مونیخ آلمان و در سال ۱۸۶۶ تاسیس شده است این توف با بیش از ۲۰۰۰۰ کارمند و نزدیک به ۸۰۰ محل در سرتاسر جهان بعنوان یکی ازسازمان های خدمات فنی پیشرو جهان  فعالیت می نماید  . تمام وسایل نقلیه‌ای که در جاده‌های آلمان تردد می‌کنند، باید یکی از گواهی‌های TÜV SÜD یا DEKRA را داشته باشند و برای همین شرکت‌های سازنده این وسایل ، می بایست در اخذ این گواهی‌ها کوشا باشند .

شرکت های توف TUV عموما دارای بخش های زیر می باشند :

ممیزی سیستم های مدیریتی
بازرسی محصولات
گواهینامه محصول و تست

در ایران نیز برخی از شرکت های توف TUV دفاتر نمایندگی دارند و اقدام به فعالیت در حوزه های مشخص شده  بعنوان نماینده شرکت TUV می نمایند .

این مطلب توسط مهندس محمد رحیمی گردآوری شده است .

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *

راهنمایی مشاوره مدیریت ، اخذ گواهینامه ایزو و مشاوره تعالی سازمانی